пʼятниця, 5 грудня 2014 р.

«Канон лікарської науки»

«Канон лікарської науки»
(до 1000-ліття створення енциклопедії Ібн-Сини (Авіценни))
В поэзии рифма бывает бесценна,
А закон консонансной рифмы таков:
Медицина рифмуется с Авиценной
Вот уже десять летящих веков.
Л.Ошанин
Мета: ознайомити студентів «Університету III-го віку» з творчою спадщиною великого вченого, філософа, лікаря і поета Абу Алі ібн Сини, праці якого збагатили скарбницю світової культури, зокрема – унікальний труд Авіценни «Канон лікарської науки». 
5 грудня  у ТЦ «Надія» було людно‚ відбувся захід, присвячений Авіценні, автору енциклопедичної п'ятитомної праці «Канон лікарської науки».
Книга Авіценни прожила тисячу років. Але і через дві-три тисячі років ця праця буде такою ж цінною, як і зараз. Тому що велике живе вічно. І ніби про Авіценну сказав поет Сходу Фірдоусі:
Все в світі покриється пилом забуття,
Лише двоє не знають ні смерті, ні тліну:
Лише справа героя та мова мудреця
Проходять століття, не знаючи кінця.
І сонце, і бурі – все витримають сміливо
Високе слово і добра справа.
Ведуча заходу‚ бібліотекар І категорії Катерина  Бояршинова, ознайомила слухачів «Університету III-го віку» ТЦ «Надія» (директор Валентина Солодковська)  з біографією  Абу Алі Хусейна Ібн Абдаллаха Ібн Сини (Авіценни), провела  огляд його праць з медицини. Авіценна залишив нащадкам безліч наукових праць з філософії, мінералогії, лінгвістики, літературні твори. Його поетичні рядки – Рубаї, декламував диктор радіо «Мелодія» Павло Тихонов. Також  він розповів слухачам цікаву поетичну легенду про безсмертя мудреця.
 Далі присутні ознайомились з народними методами лікування, зокрема з «Рецептом довголіття Авіценни»  та іншими. 
На заході демонструвалися: короткометражний фільм про життя і діяльність Авіценни та виставка-кейс «Життя видатного мудреця».


Немає коментарів:

Дописати коментар