середа, 10 липня 2013 р.

"Історія християнства і визначні пам’ятки християнської культури"

"Історія християнства і визначні пам'ятки християнської культури"
книжкова панорама

Князю Володимиру
Великий княже, велику силу ти Україні дарував,
Щоби народ твій волелюбний тебе довічно шанував.
Великий княже, велику долю ти напророчив крізь віки,
Щоб наша мати-Україна творила хліб свій залюбки.
Великий княже, високе небо підняв ти мужньо на плечах,
Щоб зазоріла Україна, як наша воля у віках.
Володимир Матвієнко


В історії кожного народу є моменти, які визначають його сутність на цілі століття. Для України моментом істини став 988 рік – рік Хрещення Русі. Саме у стародавньому Києві на схилах Дніпра Великий князь Володимир навіки долучив нашу країну до християнства, яке стало державною релігією. З хрещенням Русі затверджується істинна духовність, виникає державність, поширюється писемність, відкриваються школи та будуються церкви. Могутній стародавній Київ постає над Європою як духовно багата, потужна та успішна держава.
Про все це й розповідає розгорнута книжкова панорама "Історія християнства і визначні пам’ятки християнської культури", яка присвячена 1025 річниці хрещення Русі. Експозиція   має  таки розділи:
«Володимир Великий-хреститель Київської Русі»
«Біблія – джерело вічності»
«Ікона – символ благості»
«Православ’я  на Поділлі»
«Церковни святині України»
Перший розділ  присвячений безпосередньо хрещенню Київської Русі. У ньому зібрані матеріали по хрещенню, іконографія… усе, що стосується князя Володимира, княгині Ольги, перших церков, які будувалися на території України.
Хрещення Русі – ця перша сходинка до духовності нашого народу. Єдиний Бог освітив шлях людям Божим Словом  - Біблією. Сьогодні Біблія – це дороговказ у житті кожної людини. Це одна з найстаріших і наймудріших книг світу, найпопулярніша з усіх книг які будь-коли існували на земній кулі. Для християн це Священна книга.
Тому другий розділ «Біблія – джерело вічності», розкриває таємниці Божественного одкровення, які дарує нам Біблія, демонструє безцінні витвори сакральної музи наших праотців.
Безумовно, цікавим розділом виставки є  розділ «Ікона – символ благості» посвячення у таїну творчого натхнення євангельськими образами передається репродукціями полотен всесвітньовідомих митців слова, пензля і мармуру. Користувачі  бібліотеки та усі бажаючи зможуть   також  більше дізнатися про чудотворні ікони, які почитаються в Україні.
Розділ «Православ’я  на Поділлі» запршує усіх бажаючих ознайомитись  з духовною історією Подільського краю‚ його православними святинями... Яскравою перлиною серед монастирів Поділля є Бакотський Свято-Михайлівський печерний монастир‚ який привертає до себе‚ як і колись постійну увагу відвідувачів. Не залишить нікого байдужим Кафедральний Собор Святого благовірного князя Олександра Невського у неовізантійському стилі.
Неможливо уявити собі Україну без її нині діючих монастирів. Це невід'ємна її частина її предковічної живої історії. Вступаючи на землю монастирів ми неначе поринаємо у святилище, яке зцілює тілесно і духовно, уповні дає відчуття гордості за високу духовну міць нашого народу. Кожен храм – це частинка душі, це те, чим ми живемо, що залишили нам, і те, залишимо ми після себе нащадкам. А тому - чим ближче до Бога, тим ближче один до одного…
Цій темі присвячений останній  розділ книжкової виставки «Церковни святині України» . Тут виставлені книги присвячені українським монастирям, храмам. Українським монастирям як прадавнім центрам духовності, культури, освіти нашого народу, а також, як видатним архітектурним ансамблям, з якими пов'язана історія України та окремих її регіонів.
Книжкові експонати гармонійно поєдналися з художніми вишиванками: рушниками , іконами… створеними  вмілими майстринями: бібліотечною  працівницею – Іриною Пастушок  та  користувачами бібліотеки Іриною та Дариною   Корчук, які з радістю запропонували для перегляду свої творчі роботи. Вони створені  на біблійні теми і відтворюють світ християнської любові, краси і добра.  А постійний  наш читач Микола Дружинин власноруч  зробив для 1025-річчя хрещення Київської Русі  експозицію - церкву‚ майстерність якої вражає вишуканістю, естетичною красою і колоритом.
Звичайно‚ християнство завжди буде навчати нас любити добро‚ істину прагнути до життя вічного. Тож‚ гостинно  запрошуємо переглянути цікаву і пізнавальну літературу на книжкової панорамі "Історія християнства і визначні пам’ятки християнської культури" та помилуватися чудовими експонатами.
А також пропонуємо залишати відгуки про виставку  в блозі http://knigaekaterina.blox.ua/html  на  сайті. http://cbsmkam-pod.ucoz.ua//.

Немає коментарів:

Дописати коментар