що полюбив Руську землю і
просвітив її хрещенням святим"
Повість минулих літ.
У вступному слові бібліотекар читального залу Тетяна Сафронюк привітала усіх присутніх з наступаючою річницею Хрещення Київської Русі, представила учасників круглого столу та запросила у сиву давнину, коли 1025 років тому рівноапостольний князь Володимир Великий започаткував нову добу в історії Київської Русі, здійснивши священне хрещення.
Цікаво і змістовно познайомив з історією Хрещення Русі, історією православ’я на Україні слухачів, а ними були військовослужбовці в/ч А-3290, представники громадських організацій та користувачі бібліотеки, ключар Кафедрального Собору святого благовірного князя Олександра Невського священик Тарасій. Він також дав оцінку подіям, які спонукали князя Володимира змінити язичницьку віру і прийняти християнство.
З темою «Вплив християнства на культуру Київської Русі» виступив священик Православної церкви Київського патріархату протоієрей Сергій. Він зупинився на найдавніших пам’ятках українського літописання, зокрема: «Ізборнику Святослава», «Патерику Печерському», «Літопису минулих літ», «Остромировому Євангелію» та «Біблії» – священній книзі всіх християн, яка є дороговказом у житті кожної людини.
Здійснити подорож Подільським краєм‚ його православними святинями запросив директор центру дослідження історії Поділля інституту історії України НАН при К-ПНУ ім. Івана Огієнка, доктор історичних наук, професор Лев Васильович Баженов. У своїй доповіді "Християнізація давньоруського Пониззя IX-XIII ст." він зазначив, що православний християнський народ протягом своєї багатовікової історії створив чимало неповторних пам'яток історії та культури – церков, скитів, монастирів, серед яких яскравою перлиною є Бакотський Свято-Михайлівський печерний монастир.
Неможливо уявити собі Україну, наш рідний край без нині діючих монастирів. Це невід'ємна частина її предвіковічної живої історії. Адже, ступаючи на землю монастирів, ми неначе поринаємо у святилище, яке зцілює тілесно і духовно, уповні дає відчуття гордості за високу духовну міць нашого народу. Кожен храм – це частинка душі, це те, чим ми живемо, що залишили нам, і те, залишимо ми після себе нащадкам. Тому темі «Культові споруди Кам’янець-Подільського замку» присвятив свій виступ старший науковий співробітник відділу археології Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника Петро Анатолійович Болтанюк.
Щодо «Актуальності Володимирського хрещення в наші дні» розповів настоятель храму святого Йосафата УГКЦ, ігумен монастиря святих рівноапостольних Кирила і Мефодія отець Сергій.
Із вітальними словами до присутніх звернувся і настоятель Кафедрального костьолу Римо-Католицької Церкви отець Роман, який зауважив, що прийняття християнства – беззаперечно, є однією з найважливіших подій історії Київської Русі.
А місцева поетеса, член поетичного клубу «Ліра» Світлана Кремінська присвятила цій знаменній даті свій вірш «1025 – Хрещення Русі», який зворушив усіх присутніх та викликав бурхливі оплески.
На закінчення Тетяна Сафронюк представила учасникам круглого столу книжкову панораму «Історія християнства та визначні пам’ятки християнської культури» та подякувала усім священнослужителям християнських конфесій за важливу духовну місію, яку вони виконують, за християнські почуття і принципи, яким навчають, які плекають у душах віруючих.
Немає коментарів:
Дописати коментар