пʼятниця, 30 травня 2025 р.

Палити – здоров'я згубити

 Палити – здоров'я згубити

Урок- застереження

    З нагоди Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням, який встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я і відзначається щорічно 31 травня Кам’янець-Подільська центральна міська бібліотека імені Костя Солухи підготувала віртуальний урок-застереження «Палити – здоров'я згубити».

    Метою заходу є інформування про шкідливість тютюну і тютюнопаління, виховання свідомого ставлення до власних вчинків, свого здоров'я та здоров'я інших людей як найвищої цінності, виховування прагнення молоді до здорового способу життя. Користувачі соціальних мереж ознайомляться із цікавою і корисною інформацією щодо шкідливих звичок, згубного впливу тютюнопаління та альтернативного здорового способу життя.



https://surli.cc/hvxnee

пʼятниця, 23 травня 2025 р.

Конкурс поетів-аматорів «Поетична весна»

Конкурс поетів-аматорів

«Поетична весна»

Відзвучали останні поетичні рядки, відзначено усіх учасників, визначено переможців. Сьогодні в Креативному просторі центральної міської бібліотеки імені Костя Солухи у теплій дружній атмосфері пройшов конкурс поетів-аматорів «Поетична весна», який проводився в рамках реалізації проекту Просвітницько-мистецький простір «Бібліосад», за фінансової підтримки фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє».

Усі конкурсанти показали високу майстерність. Конкурсантів оцінювало компетентне журі, в яке входили відомі поети, а саме:
Віталій Міхалевський – поет-романтик, член Національної спілки журналістів України, член Національної спілки письменників України, голова Хмельницької обласної організації національної спілки письменників України, громадський діяч, педагог.
Наталія Мазур – поетка, член Національної спілки письменників України, Української асоціації письменників художньо-соціальної літератури, Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України», міжрегіонального літературного товариства «Об'єднанні словом», літературно-мистецького об'єднання «Сонях».
Людмила Весела – поетка, журналістка. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України.
Ніна Латюк – поетка, викладач-методист вищої категорії Кам’янець-Подільського фахового коледжу культури і мистецтв, сценаристка, режисерка.
Перед журі стояло непросте завдання, але вони визначились.
Дипломами I ступеню нагороджені:
- у категорії до 15 років Юлія Куриш;
- у категорії від 16 до 35 років Тетяна Шимкова.
- у категорії від 36 років Лідія Гій та Лія Гриців.
Дипломами IІ ступеню нагороджені:
- у категорії до 15 років Моніка Мельник;
- у категорії від 16 до 35 років Валентина Коломієць та Альона Палійчук
- у категорії від 36 років Марина Загородня та Олена Покорна.
Дипломами IІІ ступеню нагороджені:
- у категорії до 15 років Дарина Короташ;
- у категорії від 16 до 35 років Леся Приліпко-Руснак;
- у категорії від 36 років Юлія Ковальчук.
Журі відзначило учасників у 5 номінаціях:
- у номінації «За внутрішній поетичний світ» - Анна Шаповал;
- у номінації «Воїн слова» - Ірина Руда;
- у номінації «За відданість бібліотеці» - Людмила Кур’ян;
- у номінації «За творчий неспокій» - Юрій Ситник;
- у номінації «За віру в Перемогу» - Клавдія Панас.
Всі учасники конкурсу отримали дипломи та пам’ятні сувеніри.

четвер, 22 травня 2025 р.

«Інформаційна війна: як не стати інструментом в руках ворога»

«Інформаційна війна: як не стати інструментом в руках ворога»

тренінг

В Креативному просторі центральної міської бібліотеки імені Костя Солухи представники Благодійного Фонду Сергія Притули провели для активістів Кам'янець-Подільської, Староушицької територіальних громад та студентів Харківського національного університету внутрішніх справ тренінг «Інформаційна війна: як не стати інструментом в руках ворога».





неділя, 18 травня 2025 р.

Пам’ятаємо історію

                                            Пам’ятаємо історію

Експрес – інформина до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

81 рік трагедії, 81 рік  боротьби. Постановою Верховної Ради України “Про визнання геноциду кримськотатарського народу” від 12 листопада 2015 року депортація кримських татар з Криму у 1944 році визнана геноцидом кримськотатарського народу, а 18 травня в Україні установлено Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. З нагоди цієї дати в читальній залі ЦБ імені Костя Солухи  організовано експрес –інформину «Пам’ятаємо історію». Метою заходу є вшанування кримськотатарського народу, нагадування  про  численні жертви його  геноциду, підтримання тих, хто не зламався під гнітом окупантів, хто зберіг вірність своїй Батьківщині та народу. На заході слухачі дізналися, що 18 травня1944 року за наказом Сталіна люди були з корінням вирвані зі своєї рідної землі – близько 200 тисяч кримських татар зігнали до залізничних товарних вагонів і депортували з рідного Криму. Це були жінки, діти і люди похилого віку. Учасники заходу переглянули освітнє відео до Дня пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу та вшанували хвилиною мовчання їх незлічені жертви. 81 рік вони боролися за своє право на життя, за свою культуру, за свою землю. І ця боротьба триває й досі.





пʼятниця, 16 травня 2025 р.

Арттерапія в «Бібліосаді»

 Арттерапія в «Бібліосаді»

    В Просвітницько-мистецькому просторі «БІБЛІОСАД» відбувся запланований захід в рамках проєкту "ЄМістечко простір для кожного!" Під керівництвом досвідченого психолога Світлани Онищук ( "Star House") відбувся майстер клас з психологічно емоційного розвантаження жінок ВПО ...#EVZgefordert





четвер, 15 травня 2025 р.

Духовна броня українців

                                             Духовна броня українців

Патріотичний флешмоб

(День вишиванки)

До Всеукраїнського дня вишиванки  міська центральна бібліотека імені Костя Солухи організувала для  студентів фахового  медичного коледжу патріотичний флешмоб «Духовна броня українців». Метою заходу було виховання  почуття гордості за свій народ і свою державу, зміцнення її культурного розвитку, сприяння відродженню народних традицій. Гаслом Свята стали слова «День вишиванки єднає». Під час флешмобу у супроводі гітари студенти виконали пісню «Червона рута», учасники водили дівоче коло з віночком, формували пари єднання. Студенти взяли участь в організованих активностях, розгадуванні вікторини та ознайомились із історією походження вишиванок, їхніх різновидів та технік вишивання.




понеділок, 12 травня 2025 р.

Мама, родина, Україна

 Мама, родина, Україна

Літературна світлиця до Міжнародного дня сім’ї

Міжнародний день сім'ї, заснований Організацією Об'єднаних Націй у 1993 році, став офіційним святом у всьому світі. У 2024 році Україна вперше на офіційному рівні відзначає Міжнародний і український день сім'ї 15 травня. Відповідний указ про зміну дати святкування у 2023 році підписав президент України. З нагоди цієї події в читальній залі ЦБ організовано літературну світлицю «Мама, родина,Україна». Метою заходу є вшанування найголовнішої цінності в житті людини – родини, яка є основою суспільства, джерелом підтримки, тепла та кохання. На заході слухачі дізналися про історію свята, його важливість, особливо в наш тривожний,  складний та немирний час, слухали поезії відомих українських поетів Тараса Шевченка, Василя Симоненка, Дмитра Білоуса, Дмитра Павличка. Поети із творчого об’єднання «Ліра» читали свої поетичні рядки, присвячені українським родинам, сім’ям, матерям.






пʼятниця, 9 травня 2025 р.

В Європу - з Україною в серці

 В Європу - з Україною в серці

Вулична акція

9-го травня українці разом з країнами Європейського Союзу відзначають День Європи - свято єдності та миру. В час повномасштабної війни наша країна як ніколи відчуває підтримку європейських держав. В рамках відзначення Дня Європи в Україні, центральна міська бібліотека імені Костя Солухи організувала на Алеї вишиванки для молоді,  мешканців та гостей міста вуличну акцію «В Європу - з Україною в серці». Метою заходу було поглиблення знань громадян про країни Європи, які входять до Європейського Союзу, виховання поваги до національних, духовних, культурних надбань європейських народів. На  заході студенти коледжу будівництва, архітектури та дизайну  здійснили віртуальну подорож  країнами Європиперевірили свої знання зігравши у вікторину  «Що я знаю про Європу?» та ознайомилися  з книгами, представленими на      книжково-ілюстративній виставці «Європа. Україна. Молодь». Це свято знову нагадує нам, що Європа починається не за державним кордоном України – вона починається у серці кожного українця!















 






вівторок, 6 травня 2025 р.

Простір для кожного

    Зустріч з громадськими активістами міста Бар Вінницької обл. в рамках проєкту «Є-Містечко» та презентація «Світового тріумфу «Щедрика»