четвер, 29 серпня 2024 р.

 

Вічна слава та земний уклін

Вечір пам’яті до Дня пам’яті захисників України,

які загинули в боротьбі за незалежність,

суверенітет і територіальну цілісність України 

Щороку 29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України під Іловайськом у 2014 році. Цій трагічній події центральна бібліотека присвятила  вечір пам’яті «Вічна слава та земний уклін», який організовано для військових навчально-тренувального центру. Метою заходу є увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину, нагадування про одну із найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію, вшанування пам’яті борців за незалежність і популяризація їх  подвигів на державному рівні, формування національної ідентичності, виховання патріотизму та любові до України.

Слухачі хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих захисників України, пройшли сторінками героїчних подій сучасної російсько-української війни, переглянули відеоматеріали про захисників Іловайська. Тут декламувалась патріотична поезія та  звучали українські пісні.










вівторок, 27 серпня 2024 р.

 

Патріарх української історичної літератури

Виставка-ювілей 

до 100-річчя Павла Загребельного

Павло Загребельний — один з найкращих письменників минулого століття. Його талант і майстерність слова визнали у багатьох країнах світу, а твори давно стали класикою не тільки української, але й світової літератури.  З нагоди 100-річчя від дня народження визначного українського письменника в центральній бібліотеці організовано виставку-ювілей «Патріарх української історичної літератури». Метою заходу є вшанування Павло Загребельного, популяризація його творчості, сприяння читанню та збагачення духовності українців.

Виставка містить такі розділи: «Творча доля патріарха», «Творіння із давен до сьогодення», «Мої книжки – мої молитви». Користувачі бібліотеки мають можливість ближче ознайомитись із автором більш ніж 30 романів і повістей, доторкнутись до творчої спадщини письменника, збагатити свої знання з історії України, а також насолодитися майстерністю художньої прози Павла Загребельного.



четвер, 22 серпня 2024 р.

 Молитва за Україну

Літературно- історичний

Напередодні великого державного свята – Дня незалежності України в територіальному центрі соціального обслуговування «Турбота» для його мешканців та клієнтів організовано літературно-мистецький вечір «Молитва за Україну». Метою заходу є вшанування значущих подій української історії, возвеличення прагнень українського народу до свободи та незалежності, популяризація знань з державотворення, сприяння формуванню патріотичних почуттів та виховання любові до України.

Слухачі здійснили екскурс сторінками боротьби українського народу за свою незалежність, познайомились із визначними історичними постатями, переглядали відеоматеріали про події серпня 1991 року, слухали патріотичні поезії та насолоджувались українськими народними піснями.







 Творча зустріч 

із письменницею Людмилою Охріменко 

22 серпня 2024 року в Креативному просторі Кам'янець-Подільської центральної міської бібліотеки імені Костя Солухи пройшла зустріч з українською письменницею, волонтеркою і просто чудовою жінкою – Людмилою Охріменко.
Пані Людмила вже не вперше завітала до славного Кам’янець-Подільського. Цьогоріч вона презентувала поціновувачам своєї творчості нові книги – «Волонтерські історії 2014-2022», «Далека блакитна далечінь» та «Люлечки – дарувальники снів». Крім того, письменниця представила присутнім книги, які побачили світ раніше – зокрема, роман «Оскар», який визнано найкращим романом на воєнну тематику Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова».
Цікава розповідь авторки про своє життя та творчість, захоплююча презентація нових книг, невимушене спілкування – подарували усім, хто завітав в цей день до бібліотеки, чудові враження і емоції, які залишаться у пам'яті надовго.    





неділя, 18 серпня 2024 р.

"Креативний простір для креативної молоді!"

Засідання української молодіжної ГО«Центурія»






середа, 14 серпня 2024 р.

Інформаційна зустріч

 учасників молодіжної ГО "Центурія" 

Вдруге у креативному просторі відбувається зустріч учасників ГО "Центурія", ідейним засновником якої є один із командирів полку АЗОВ (на тепер 3-тя штурмова бригада), задля перегляду документального фільму "АЗОВ" БІЛЕЦЬКОГО ТА ВІЙНА З рф"









понеділок, 12 серпня 2024 р.

 #ХАБИ_ЦИФРОВОЇ_ОСВІТИ


Розпочато навчання за ініціативи Google та Jigsaw з медіаграмотності в Україні для боротьби з поширенням дезінформації онлайн та підвищення стійкості до поширених методів онлайн-маніпуляцій.





неділя, 11 серпня 2024 р.

 

«Молодь змінює світ на краще»

День патріотичного читання

Молодість — це особлива пора, коли людина відчуває в собі невичерпну силу й енергію. Лише в молоді роки для нас немає нічого неможливого, а кожен новий день приносить надію, розвиток, сміливі мрії та радість життя. З нагоди відзначення Міжнародного дня молоді в бібліотеці для військовослужбовців НТЦ організовано День патріотичного читання «Молодь змінює світ на краще». Метою заходу є популяризація демократичних цінностей, духовно-культурних надбань українського народу,  творчості українських поетів та місцевих літературних об’єднань, зміцнення патріотичних почуттів молоді.

На заході представники творчого об’єднання «Ліра» декламували вірші В.Сосюри «Любіть Україну», В.Баранова «До українців», В.Симоненка «Україні» та інші. Із власного доробку читали поезії А. Яковенко «Не хочу говорити про війну», Л.Руснак «Так хочеться вірити в мир», В.Коломієць «Невідомі», О.Мороз «Чи вміємо щиро ми любити», Л. Новіцька «Я пишаюсь, що я українка», Е. Федорчук «Україна». Іван Шеремета потішав присутніх гуморесками із життя молоді, а Раїса Мартинюк вітала українськими народними піснями.







середа, 7 серпня 2024 р.

 

"Могутній майстер українського слова"

Бібліофреш

(до 205-річчя Пантелеймона Куліша) 

Сьомого серпня Україна відзначає 205 років від Дня народження Пантелеймона Куліша – українського письменника, фольклориста, етнографа, мовознавця, перекладача, критика, редактора, видавця. Саме Куліш, один з вагомих українських інтелектуалів ХІХ ст., який сприяв підняттю патріотизму, та збереження української мови, як єдиного джерела згуртування української нації.

З нагоди цієї дати в бібліотеці для дітей ВПО організовано бібліофреш «Могутній майстер українського слова». Метою заходу є популяризація творчості відомого українця, сприяння кращому пізнанню свого минулого, заохочення молоді до читання, виховання любові до України, її мови та культури. На заході слухачі дізналися багато цікавого про життя та діяльність Пантелеймона Куліша, як автора модерного сприйняття України, автора "Чорної ради" - першого історичного роману, творця українського правопису, першого україномовного букваря, перекладача Біблії та багатьох творів.