вівторок, 24 грудня 2024 р.

Різдвяні візерунки

 Різдвяні візерунки

книжкова хуртовина

    Серед  барвистого розмаїття свят найулюбленішими є різдвяно-новорічні. Їх можна вважати справжньою окрасою у вінку свят народу України. З нагоди різдвяних свят центральна міська бібліотека  підготувала книжкову хуртовину «Різдвяні візерунки», яка  має таки розділі: «За звичаями давними», «Магія різдвяних страв», «Різдвяна феєрія у літературному слові».  Метою книжкової виставки є популяризації літератури, ознайомлення з  історією та  традиціями різдвяних свят. Виставка присвячена багатогранній культурі та традиціям святкування Різдва, які відображені у літературі. Користувачі зможуть насолодитися різдвяними історіями, поезією, колядками та щедрівками, що прославляють дух Різдва, а також ознайомитися з книгами про народні звичаї, кулінарію та мистецтво цього свята. Книжкова хуртовина, де  книжки кружляють мов сніг у зимовому пейзажі стане місцем, де кожен зможе зануриться в чарівний світ Різдва, знайти натхнення для святково настрою та відчути тепло справжньої різдвяної казки. А святковий  декор доповнить атмосферу свята. Також  вітаємо користувачів, мешканців та гостей міста з Різдвом Христовим і бажаємо веселих свят, смачної куті, Божої благодаті!







вівторок, 10 грудня 2024 р.

«Шляхами прав і обов’язків»

 «Шляхами прав і обов’язків»

Година правових знань

В рамках Всеукраїнського тижня права з метою підвищення правової свідомості, культури та освіченості підростаючого покоління  центральна міська бібліотека  для учнів Кам'янець-Подільського ліцею  № 8 організувала годину правових знань «Шляхами прав і обов’язків».

 На  захід була запрошена юрист – консульт місцевого  Центру  соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді Яна Арнаутова, яка  у цікавій і доступній формі   розповіла про найважливіші закони нашої держави,  їх застосування, відповідальність за свої вчинки, повагу до закону та його вимог. Під час заходу учні переглянули відеоролик «Твій вік-твої права» та отримали інформацію  куди можна звернутися на випадок, якщо виникнуть питання правового захисту  чи потреба у юридичній допомозі. 

            Інспектор ювенальної превенції Кам'янець-Подільського районного управління поліції    Петро Придруга провів зупинився на кримінальній відповідальності осіб за скоєння злочинів різного характеру. Разом із учнями розібрали декілька ситуаційних випадків правопорушень та дізнались, як вести себе у випадках, які потребують юридичного втручання, юридичній допомозі та відповів на численні запитання, які хвилювали сучасну молодь. Захід доповнив інформаційний порадник «Закон про тебе, тобі про закон».








неділя, 8 грудня 2024 р.

Віримо. Можемо. Переможемо.

Віримо. Можемо. Переможемо. 
Патріотичний журнал

    6 грудня українці відзначають одне з найважливіших національних свят – День збройних сил України. Щодня тисячі бійців ЗСУ захищають країну на передовій, охороняють її кордони на землі, у воді та в повітрі. З нагоди цього свята в Креативному просторі організовано патріотичний журнал «Віримо. Можемо. Переможемо». Метою заходу є вшанування мужності та незламності українських воїнів, возвеличення їх подвигів в сучасній війні проти російських окупантів, сприяння вихованню у молоді патріотизму та любові до рідної землі. На святі ЗСУ, яке організовано для військовослужбовців, лунали українські патріотичні пісні, декламувались вірші місцевих поетів із творчого об’єднання «Ліра», переглядались відеоматеріали та здійснено екскурс сторінками зародження українського війська.









пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

Українська хустина – наш оберіг

 Українська хустина – наш оберіг

Фольклорний етюд

    З нагоди Всесвітнього дня української хустки організовано фольклорний етюд «Українська хустина – наш оберіг». Його метою є привернути увагу жінок різних професій, віку та національностей до збереження традицій та звичаїв. На заході жінки у різноманітних хустинах створювали композиції, які дивовижними квітами та веселковими барвами представляли хустки різних поколінь.

http://surl.li/cjfxxe

четвер, 5 грудня 2024 р.

Волонтери – хранителі надії

                                   Волонтери – хранителі надії

Експрес-інформина

    У всьому світі 5 грудня відзначають День волонтера. Свято було засноване ще в 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. З цієї нагоди в читальному залі організовано експрес-інформину «Волонтери – хранителі надії». Метою заходу є популяризація добротворення, благодійності, об’єднання зусиль задля здобуття повної перемоги над російськими агресорами.

    Під час заходу присутні дізнались багато цікавого про волонтерський рух в Україні, який набув надзвичайного значення від початку збройної агресії рф у 2014 році. Відтоді численні волонтери зосередили свою діяльність на допомозі постраждалим від військових дій на сході України — як тим, хто лишався у небезпечних районах, так і внутрішньо переміщеним особам. Про діяльність волонтерів Кам’янця-Подільського після широкомасштабного вторгнення в Україну 2022 року розповів активний волонтер Славко Полятинчук.










 

пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

Зустріч-презентація творчого доробку нашого земляка Сергія Крамара

 Зустріч-презентація творчого доробку нашого земляка Сергія Крамара 

    Зустріч-презентація творчого доробку нашого земляка, кандидата юридичних наук, краєзнавця, дослідника теорії держави і права, історії України, міського самоврядування та судочинства на Хмельниччині, судді Господарського суду Хмельницької області Сергія Крамара відбулася в Креативному просторі  бібліотеки. На захід завітали представники інтелігенції міста, історики, наукові співробітники історичного музею-заповідника, студенти історичного факультету та викладачі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, користувачі бібліотеки. Сергій Іванович познайомив присутніх із своїми книгами: Українська політична еліта: «булава» або зрада, Україна-Русь Московія, Тисячоліття розвитку, Поділля: із глибини віків у сьогодення, Місто Кам’янець на Поділлі у ХІV-ХVІІІ століттях: магдебурзьке право, судочинство та самоврядування громад. Тут відбулося активне спілкування автора із своїми шанувальниками, обговорення проблем. що стосуються української історії, політики, події сучасного стану України в умовах війни та багато іншого. Сергій Іванович відповів на численні запитання учасників зустрічі та закликав всіх залишатись людьми, добросовісно і відповідально виконувати кожний свою роботу, розуміти та бачити реальну картину суспільно-політичного становлення України.










четвер, 28 листопада 2024 р.

«Моє життя, мої права»

 «Моє життя, мої права»

Правова година

(в рамках Акції «16 днів проти насилля»)

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», дата початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини, бо у світі постійно відбуваються війни, напади, дискримінація, приниження. Але коли насильство чиниться поруч із нами ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства».

З нагоди цієї події у Креативному просторі   відбулася правова година «Моє життя, мої права». Метою заходу є привернення уваги молоді до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

На заході будуть присутні фахівці ЦСССДМ, які нададуть цікаву та доступну правову інформацію для молодого покоління.









                     

«Символ українського відродження»

        «Символ українського відродження»

Літературний портрет

(до 125-річчя Григорія Косинки)

    Часто ми чуємо фразу: «Він – людина епохи Відродження». Так говорять про інтелектуалів, людей тонкої натури, всебічно обдарованих тощо. Ще одним сенсом фрази, вважаю, має бути і характеристика людини-митця, творче кредо якої не розходиться з власним реальним життям. Такими були більшість митців 20-30-х років, недарма  той час і тих людей називали «Розстріляним Відродженням». Серед них і майстер новели, закоханий у жито-життя – Григорій Косинка. З нагоди 125-річчя від дня його народження проведено літературний портрет «Символ українського Відродження» для студентів коледжу культури і мистецтв. Метою заходу було формування в молоді поняття патріотизму, виховати почуття прагнення гармонії душі і світу, прагнення поглибити знання шляхом самостійного читання  творів та літератури про творчість письменника і його  життя.






неділя, 24 листопада 2024 р.

«За честь, за гідність, за свободу»

 «За честь, за гідність, за свободу»

Панорама гідності

    До Дня гідності і свободи в читальному залі  організовано панораму гідності «За честь, за гідність, за свободу». Метою заходу є вшанувати патріотизму і мужності громадян, які  у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до молоді об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, розвивати бажання стати гідними громадянами України. Журнал складався з 7 сторінок, де були представлені різні цікаві документальні історії подій Революції Гідності: звучав Державний Гімн України, демонструвався відеозапис початку Євромайдану, ділилися спогадами  його учасники , звучали пісні та поезії авторів із творчого об’єднання «Ліра».





 

четвер, 21 листопада 2024 р.

«Правда історії в долях людських»

  «Правда історії в долях людських»

вечір  пам'яті

    На вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні   організовано для студентів фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну, вечір  пам'яті «Правда історії в долях людських. Метою заходу було поглиблення знання молоді  про роки голодомору в Україні та його наслідки для українського народу. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять усіх голодом заморених та запалили свічку пам’яті. Під час заходу слухачі ознайомилися із трагічною сторінкою в історії українського народу-Голодомору 32-33 років, переглянули уривок документального фільму «Жнива розпачу», який змальовує страшні часи голодомору, прослухали поезії, пронизані болем і тугою, вірою і силою, гіркою Правдою і бажанням життя.  З історичною довідкою перед присутніми виступив кандидат історичних наук, доцент КПНУ імені Івана Огієнка Валерій Нестеренко. У своєму виступі він нагадав, що Голодомор 1932–1933 років – масовий, навмисно організований радянською владою голод, який призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості, зазначила, що тоді щодня помирало майже 25 тисяч людей, щогодини – 1000, щохвилини – 17 людей, а також розповіла про перебіг подій часів Голодомору на Поділлі. Зворушливі сльози на очах викликала у слухачів дівчина, що символізувала постать згорьованої Матері-України, яку виконала студентка коледжу культури і мистецтв. Захід доповнила виставка –реквієм «Жнива скорботи». Насамкінець, усіх присутніх було запрошено приєднатися у суботу 23 листопада о 16 годині до Всеукраїнської акції «Засвіти свічку».











середа, 20 листопада 2024 р.

#ХАБИ ЦИФРОВОЇ ОСВІТИ

 #ХАБИ ЦИФРОВОЇ ОСВІТИ

ІГРОВІ ЗАНЯТТЯ

    В рамках проєкту "Fit in Fakten" організовано ігрові заняття з безпечного користування медіапростором. Тут учасники дізналися багато цікавого та корисного щодо користування  соціальними мережами та забезпечити свою безпеку. 




середа, 13 листопада 2024 р.

«Привчи серце до терпимості»

 «Привчи серце до терпимості»

Година людяності

(до Дня толерантності)

У безмежному морі різноманітних культур, релігій, думок, ідей, що належать людям різних країн на планеті, на допомогу має прийти «Рятувальне коло» толерантності.16 листопада жителі багатьох країн світу відзначають Міжнародний день толерантності. Саме цього дня у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО була ухвалена Декларація принципів терпимості.   З цієї нагоди     для студентів коледжу культури і мистецтв підготувала годину людяності «Привчи серце до терпимості». Метою заходу було звернути увагу користувачів не лише на толерантне ставлення до різних категорій суспільства а й на таке поняття як терпимість, яка означає повагу, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів вияву людської індивідуальностіНа заході студентрів ознайомлено з історією свята та передумовами його виникнення, поняттям «толерантність» та її основними  рисами. Зосереджено увагу молоді на «Декларації принципів терпимості» та переглянуто відеоматеріали, які сприяють формуванню толерантності суспільства.






 

 

 

понеділок, 11 листопада 2024 р.

НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ПОЛЬЩІ: історія та сучасність

НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ПОЛЬЩІ: історія та сучасність.
 історичний екскурс 

            В День незалежності Польщі організовано історичний екскурс «Незалежність Польщі: історія сучасність». Метою заходу було вшанувати подію, яка щорічно відзначається 11 листопада. У цей день, 1918 року було проголошено створення незалежної держави, сформовано перший демократичний уряд Польщі. Українсько-польські відносини будуються на основі принципів толерантності та взаємоповаги, популяризації спільної історії польського та українського народів, зміцнення дружби між поляками та українцями.Учасниками зустрічі в бібліотеці були запрошені представники та поціновувачі польської культури міста Кам’янця-Подільського.           Слухачі більше дізналися про історію Польської держави, переглянули відеоматеріали, послухали відеозапис Гімну України польською мовою. У заході прийняв участь голова польського освітньо-культурного товариства імені Й. Ролле у Кам’янці-Подільському Станіслав Нагорняк. І насамкінець, така спільна загроза — як московія, об’єднує, а не роз’єднує поляків та українців. Нині ми це розуміємо та дуже вдячні польським партнерам, які надають українцям військову, гуманітарну та фінансову допомогу.